Archiwa kategorii: moda

Kupuj mądrze wyroby skórzane.

Dzięki metce powiadamiającej o składzie możemy bezproblemowo dopasować do własnych potrzeb zarówno ubrania, jak i buty lub nawet biżuterię. Niestety prawo nie nakłada obowiązku przyklejania metki informacyjnej przy galanteryjnych towarach „skórzanych”. Dlatego też tak często po kilku miesiącach lub nawet tygodniach odkrywamy przykrą prawdę – kupiliśmy nieskórzany bubel! Jak więc rozpoznać towar niedobrej jakości?
Przede wszystkim pytajmy. Czy asortyment, np. pas skórzany posiada warstwy syntetyczne? Czy zastosowana skóra jest powlekana syntetykiem? Czy w składzie znajduje się tak zwana skóra mielona? Czy mamy do czynienia ze skórą eko?
Oczywiście próg szczerości kupców bywa rozmaity, a w przypadku dużych sieci z ciuchami gro pracowników zapewne nawet nie będzie potrafiła na nasze pytania odpowiedzieć. Na co więc zwrócić uwagę oraz co powinno zwiększyć posiadaną czujność?
Przede wszystkim koszt. Nie dajmy się zwieść – naturalna skóra posiada swoją wartość oraz nabycie skórzanej teczki męskiej za sto PLN jest po prostu niemożliwy.
Zwróćmy uwagę na powierzchnię skóry, jeśli jest zbyt gładka czy też nazbyt regularna jeśli chodzi o przebarwienia, żyłki lub porowatość, prawie pewne jest to syntetyk – wyjątek stanowią skóry tłoczone.
Gumowane lakierem, w całości ukryte ranty także mogą sugerować, że zakamuflowano użycie składników syntetycznych.
Brak odkrytych kantów czy też widocznych spodów skóry, także sugeruje wyrób sztuczny. Skóra jest od spodu włosowata tak zwana mizdra.
Nie zapominajmy,iż skóra ekologiczna to nic innego jak syntetyk. Skóra mielona to zmielony śmieć garbarski, a zrobione z niej pasy bardzo ekspresowo psują się. Prawdziwa skóra powinna posiadać charakterystyczny zapach – pozostałość po procesach garbowania. Podobnie do ludzkiej, skóra bydlęca ma nieregularności – mniej albo bardziej widoczne w zależności od użytego lakieru. Dokonując kupna przez Internet zwracajmy uwagę na specyfikacje asortymentu – nie dajmy się oszukać znaczkiem „skóra naturalna”, gdyż zgodnie z prawem można go naklejać nawet wtedy, gdy wyrób zawiera jedynie jej niewielkie ilości.
Towar wykonany z naturalnej skóry powinien przetrwać latami, dlatego warto kupować go mądrze!
tekst dostepny na stronie producent plecaków

Stylizacja elegancka: klasyka z błyskiem.

Śnieżna bluzka i czarna spódnica to styl kojarzony raczej klasycznie, pomimo tego nie musi tak być. Stylizacja elegancka w duchu uczniowskiego mundurka nabiera dorosłego charakteru dzięki kunsztownym tkaninom i dodatkom.
W takim komplecie śnieżna bluzka zachowuje klasyczny, dopasowany krój oraz jest zapinana na pętelkę, bo skrzydełka kołnierza nie są typowo wygięte, lecz nieskomplikowane i postawione, co natychmiast dodaje koszuli elegancji. Stylizacja elegancka została podkręcona skórzaną, ołówkową spódnicą, która zastępuje klasyczny model z materiału. Takowa tkanina nadaje jej nieco awangardowego charakteru i przekonuje, iż nosząca ją panna jest pewna swojej wartości.
Stylizacja elegancka nie byłaby kompletna bez czółenek na szpilce. My proponujemy połyskujące, srebrne buciki o trendy, mocno wykrojonym kroju i z geometrycznym, wydłużonym czubkiem przykrywającym stopę na skos. Niepowtarzalne buty nadają ton innym dodatkom. Szyję zdobi wyrafinowany naszyjnik na łańcuszku, który ozdabia sporo łączonych ze sobą błyskotek. Błyszczące ozdoby widoczne zza połów koszuli nie przytłoczą stylizacji, lecz zwrócą uwagę. Na przegub ręki proponujemy delikatny, srebrny zegarek na bransolecie ozdobionej przez szkiełka znajdujące się przy kopercie. Kopertowa torebką w stylizacji color-blocking łączy czerń z szarością i można ją trzymać w ręku czy na pasku.
flower-power-297x246
Ogólnie elementy wyrafinowanej stylizacji łącznie z linkami do shopów znajdują się w galerii – kliknięcie w nazwę wybranej rzeczy przenosi na stronę rzeczy.
tekst dostepny na stronie torebki damskie